Aile Terapisti Ücretleri

İzmir evlilik terapisi ücretleri, İzmir aile terapileri fiyatları 2020, İzmir aile danışmanı ücreti ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. 2020 – 2021 yılı özel evlilik terapisi seans ücretleri kurumumuzda uzmanına göre 200 ila 350 tl arasında değişmektedir. İzmir aile terapisti seçerken mutlaka lisans eğitim kökeni psikoloji, psikolojik danışmanlık ve psikiyatrist olmasına özen gösterin. uluslarası diye bir belge ifade edilirse, bu kişilerin sahtekar olma olasılığı yüksektir. İzmir aile terapisti ücretleri her kurum ve uzmana göre de değişkenlikte göstermektedir. Bu nedenle gideceğiniz aile danışmanının  ismini arama motorunda aratın ve bilgi alın. Ege Pozitif Psikoloji İzmir de 5 ilçe de merkezi olan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Alanında uzman, yüksek lisansını yapmış, en az 450 saatlik İzmir aile danışmanı olmak üzere eğitimi olan geniş bir kadroya sahiptir. İzmir aile danışmanlığı arıyorsanız uzmanlarımızı ve danışan tavsiyelerini okuyun.

İzmir Aile Terapisti

                 Aile terapisi, aile danışmanı; Aile içerisinde ve çiftler arası yaşanan problemler, çatışmalar ve anlaşmazlıkların çözülmesi için bireysel, karı-koca, nişanlılar, sevgililer ya da tüm ailenin katılımıyla gerçekleştirilen psikoterapi çeşidine aile terapisi ya da aile danışmanı denir. Aile terapisti ise psikoloji, psikolojik danışmanlık, sosyal hizmet uzmanlığı, psikiyatrist gibi lisans eğitimlerini tamamladıkdıktan sonra aile danışmanlığı üzerine yüksek lisans ya da 450 saatlik üniversite onaylı eğitim alıp süpervizyon eğitimini tamamlayıp aile terapisi, aile danışmanlığı yapma yetkinliği olan kişilere de aile terapisti denir. Aile terapisinde amaç tüm aile ya da çiftin sağlıklı yönde değişim ve gelişimini sağlayarak iyi bir aile iletişim kurulması sağlanır. Aile danışmanları, çiftlerin ve ailenin sorununu çözmek için özel yöntem ve teknikler kullanırlar. Aile terapisinde en etkili yöntemlerin başında da iletişim sağlanması ve aile içi bireylerin birbirlerini anlaması sağlanmaktadır. Aile birbirini dinleyip anlamaya başladığında, ilişkileri ve aile içi bağları düzelip güçlenir.

 

İzmir de Evlilik Kurtaran Uzman Aile Terapistlerin Listesi

Psikolog & Evlilik Terapisti

Ecem Hazel Bütün hk. ve yorumlar için tıklayınız

Emdr Terapisti

Psikolog Ecem Hazel Bütün

 

 

Uzman Klinik Psikolog
Bayram Şimşek Hk. ve Yorumlar İçin Tıklayınız
Aile Danışmanı & Cinsel ve Emdr Terapisti

Psikolog Gökçe Sümekçi için tıklayınız

Aile Danışmanı & Cinsel & Emdr Terapisti

Psikoterapist Gökçe Sömekçi

 

Uzman Klinik Psikolog 

Hasan Arslan Hk. ve yorumlar için Tıklayın

Aile ve Cinsel Terapist

psikolog Hasan Arslan

 

Aile Terapisinde En Sık Gelen Konular

  • İletişimsizlik; Kadınlar: eşim beni anlamıyor, iletişim kuramıyoruz, hep telefonda, konuşmuyoruz hiç
  • Erkekler; eşim çok bunaltıyor, sıkıyor, çok konuşuyor, her şeyimden haberdar olmak istiyor vb.
  • Aldatılma; kadının ya da erkeğin 3. bir kişi hayatlarına girerek, evliliğin alt üst olması; aldatılan: “gitsem gidemiyorum, kalsam kalamıyorum, beynimden kaynar sular döküldü”
  • Cinsel sorunlar: Erkeklerin şikayeti; “eşim isteksiz, sevişmek istemiyor, istediğim sıklıkta değil. Ya da erken boşalıyorum, sertleşme sorunum var” vb. yakınmalarla geliyorlar. Kadınlar ise; “eşim bana kötü davranıyor akşam hiç bir şey yokmuş gibi sevişmek istiyor, kendimi kullanılmış, bir et parçası gibi hissettiriyor, orgazm olamıyorum, önemli olan beni sevmesi” diye yakınıyorlar.
  • Boşanma süreci kararsızlıklar: Eşler boşanma sürecine girdiğinde ayrılmak istemeyen taraf toparlamak isterken de diğer taraf kararsız kalmaktadır.
  • Gelin – Kaynana – Görümce ya da eşin ailesi ile ilgili sorunlar: Aile terapisine en sık gelen sorunlardan ve ayrılmaya kadar giden Türkiye’nin en büyük aile sorunlarından bir tanesidir. Gelinin eşim beni ailesine karşı savunmuyor, eşim annesine çok düşkün, kaynanam, görümcem her şeyimize dahil olup müdahale ediyorlar. Damat ise ablamla eşim, annemle eşim arasında kalıyorum, iyi geçinsinler istiyorum, haklı kimse onu savunuyorum diyorlar.
  • Yas ve kayıp
  • Aile çocuk ilişkileri
  • Kumar vb. bağımlılıklar

İzmir aile  Evlilik terapisti  aile terapisi nedir, nasıl yapılır, aile terapisti, eşim seansa gelmek istemezse ne yapmalıyım vb. tüm sorularınızın cevabı için TIKLAYIN.

Aile Terapisinde Bilişsel Terapi

Aile de eşler, ya birbirlerine doğrudan soru sorarak ya da karşılarındaki kişinin davranışlarını biraz daha gözlemleyerek, zihin okuma sonucunda vardıkları yorumlarının doğruluğunu araştırabilirler.genellikle de yapmış oldukları yorumların hatalı olduğunu görürler. Zihin okumaya bağlı bu yorumların yanlışlığını fark ederek, fazlasından bir fırsat daha elde ederler. Bu fırsat da eşlerinin davranışlarını anlamaya çalışırken aynı hataları yapmamak için kodlama sistemlerini yenide programlama fırsatıdır. Bu teknik, onların eşlerinin duygularını ve düşüncelerini daha doğru anlamalarına, böylece ilişkinin daha uyumlu bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

 

Herhangi bir olay tutarlı olarak, yüksek düzeyde kişiselleştirilmiş anlamlarla ( aşk,reddedilme, özgürlük, vb. ) ilişkilendiriliyorsa, bir sembol haline gelir. İnsan bir olaya sembolik bir anlam yüklerse, tepkileri de o denli yoğun olur. Bu sembolik anlamlar, durumun çarpıtılmasına yol açar ve olay çoklu anlamlara gelebilir.

Aile yaşantısına uyarlanabilecek milyonlarca sembol olmasına karşın, yoğun tepkilere yol açan iki çeşit temel sembolik olay vardır. İlk grup sembolik olayın ana teması, ‘’ ilgi duyma / duymama ‘’ anlamındadır. Bu temanın olumlu ucunda ‘’ şefkat ‘’, ‘’ aşk ‘’ ve ‘’ önemseme ‘’ gibi semboller varken, olumsuz ucunda da ‘’ reddetme ‘’, ‘’ düşüncesizlik ‘’ ve   ‘’ anlayışsızlık ‘’ gibi semboller vardır.

Ailede ki ikinci grup sembolik olay ise ‘’ gurur ‘’ ana temasını içerir. Bununda olumlu ucundakiler ‘’saygı’’, ‘’eşitlik’’ gibi sembolleri içerirken, olumsuz ucundakiler ‘’saygısızlık’’ ve hatta ‘’hor görme’’ gibi sembollerle tanımlanır. Sevildiklerini ve kabul edildiklerini hisseden eşler bile, aşağılandıklarına ya da değersiz olduklarına ilişkin herhangi bir mesaja karşı aşırı duyarlı olabilirler.

Önyargılar, sadece diğerlerimize yönelik yorumlarımızı değil, kendimizle ilgili yorumlarımızı da etkiler. Örneğin özsaygısı düşük olan insanlarda özel bir önyargı türü devrededir. Böyle bir durumda onların önyargılarının hedefi, başka kişiler değil kendileridir. Bu tür insanlar, diğer insanlarla etkileşimlerinin anlamı üzerinde,özelliklede diğerlerinin kendileri hakkında ne düşündüklerinin üzerinde fazlasıyla durmaktadırlar. Ancak özsaygıları düşük olduğu için, başkalarının kendileriyle ilgili ne düşündüklerine bir anlam vermeye çalışırken, kendilerine yönelik önyargılarını devreye sokarlar ve ortada hiçbir kanıt olmadığı halde başkalarının kendilerini olumsuz olarak değerlendirdiğini düşünürler.

Özsaygıları düşük olan insanların kendilerine yükledikleri önyargılar, birçok olumsuz tutumu da  barındırır. ‘’biri benden şimdi hoşlanmıyorsa hiçbir zaman hoşlanmayacak demektir’’; ‘’eğer bu insan beni sevmiyorsa, sevilmeyecek bir insan olmamdandır’’; ‘’sevilemeyecek bir insansam, hayatım boyunca yalnız kalacağım demektir’’. Bu varsayımlar onun, Peter’in suskunluğunu, ilişkilerini bitirecek bir reddedilme olarak algılanması için gerekli temeli hazırlamıştı.

 

 

ÇOCUKLARDA sık görülen 7 psikolojik sorun için Tıklayınız

Yetişkinlerde ilginç psikolojik sorunlar için Tıklayınız

Evlilik ve Çift Sorunlarıyla ilgili yazımız için Tıklayınız

CİNSEL sorunlarla ilgili Yazımızı okumak için Tıklayınız

 

Uzmanlarımız

Bayram Şimşek, Uzm. Aile Danışmanı – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist

Ecem Hazel Bütün, Aile Danışmanı & Yetişkin Psikoloğu

Diğer uzmanlarımızı incelemek için İçin Tıklayın)